استفان مولیس ،مشاور ارشد شرکت Maag Brothers (برادران مگ)

استفان مولیس

مشاور ارشد شرکت Maag Brothers – برادران مگ

 

– لطفاً توضیحاتی مختصر در خصوص شرکت و حوزه‌ فعالیت‌های خود بفرمایید.

شرکت ماشین‌سازی Maag Brothers (برادران مگ) ، در سال ۱۸۷۵ در زوریخ تاسیس شد. در آن زمان، صنعت در حال پیشرفت ابریشم زوریخ به دنبال ماشین‌آلات و ایده‌های نو بود و  امروزه، در حالی که شرکت Maag Brothers، توسط نسل پنجم خانواده Maag اداره می‌شود، توانسته به طور مداوم، ماشین‌آلات حوزه‌های مختلف نساجی را در زوریخ و از سال ۱۹۳۰ در کوسنکت سوئیس، تولید نماید. علاوه بر ماشین‌آلات سنتی کنترل کیفیت پارچه که شرکت Maag Brothers ، به عنوان بهترین تولیدکننده‌ در شناخته شده است، این شرکت محصولات خود را گسترش داده و بدین به همین دلیل، در زمینه پیشرفت‌های ایجاد شده در زمینه‌ تولید منسوجات در حوزه‌ی بین‌المللی، خلأ نیاز به ماشین‌آلات جامع و کاملاً خودکار کنترل کیفیت پارچه‌ را طلب می‌کند.

شرکت Maag Brothers ، قادر به ارائه تدابیری کاملاً کلیدی در حوزه سیستم‌های اطلاعاتی یا پایگاه‌های داده، ثبت خودکار عیوب پارچه و سیستم‌های منطقی منحصر به فردی است و محصولاتی را ارائه می‌نماید که از بالاترین کیفیت برخوردار است و مطابق به روزترین استانداردهای دنیا تولید می‌شود. مشتریان ما از تجربه‌ چندین‌ ساله‌ی ما در تمامی بخش‌ها بهره‌مند هستند و ما خوشحالیم که می‌توانیم این دانش را در قالب برنامه‌های کاربردی سفارشی در تمامی بخش‌ها انتقال دهیم. در حال حاضر، برنامه نهایی شرکت Maag Brothers ، ورود به بازار ایران است.

 

– شما در سمینار ماشین‌سازان نساجی سوئیس در تهران،  چه محصولاتی را معرفی کردید؟

ما در این سمینار، ماشین‌آلاتی همچون کنترل کیفیت پارچه، کنترل کامل نوع CT5000 برای اندازه‌گیری و طاقه کردن پارچه، اندازه‌گیری کالیبره شده و سیستم‌های پیچش و با لبه‌های صاف، ملزومات اصلی یک ماشین پیچش، اندازه‌گیری و بازرسی مدرن پارچه را معرفی نمودیم. تجربه‌ی وسیع ما در این زمینه، با همکاری مشتریان بسیار زیاد مجموعه ما را قادر به توسعه‌ در حد کمال مجموعه‌ای از ماشین‌آلات بازرسی پارچه، ماشین‌آلات پیچش و اندازه‌گیری طول پارچه و عرضه‌ی آن‌ها به بازارهای جهانی نموده است.

برادران مگ

شکل۱- ماشین کنترل کیفیت، اندازه‌گیری و طاقه کردن پارچه نوع CT 5000

 

 

ماشین آلاتی که ما در این سمینار معرفی کردیم، به شرح زیر می‌باشد:

 • ماشین کنترل کیفیت، اندازه‌گیری و طاقه کردن پارچه نوع CT 6000

اندازه‌گیری طول پارچه‌های حلقوی‌بافت کشسان، عملکردی بسیار ظریفی است. زیرا کم‌ترین کشش یا حتی وزن خود پارچه، می‌تواند دقت اندازه‌گیری را تحت تاثیر قرار دهد. فناوری تعبیه شده در ماشین کنترل کیفیت، اندازه‌گیری و طاقه کردن CT6000 برای تغذیه‌ی پارچه به ماشین به صورت شل، همراه با آزادسازی تنش در پارچه، با استفاده از نقاله‌ متحرک، دقت بالایی را از نقطه نظر اندازه‌گیری تمامی انواع پارچه‌های حلقوی‌بافت با درجه‌ی بالایی از کشسانی را فراهم کرده است. به این ترتیب در بسیاری از حالت‌ها، کاهش عرض پارچه رخ نخواهد داد.

 

برادران مگشکل ۲- ماشین کنترل کیفیت، اندازه‌گیری و طاقه کردن پارچه نوع CT 6000

 

 

 • ماشین چیدمان تخت پارچه با ارتفاع عدل بالا نوع (D)L3HS
 • قابلیت اعمال سرعت‌های نامحدود و قابل تغییر چیدمان تخت پارچه تا ۸۰ متر در دقیقه توسط موتور الکتریکی جربان متغیر (AC)
 • قابلیت تنظیم دقیق یک متری یا یک یاردی طول لایه
 • طول لایه‌ کالیبره شده، تایید شده توسط هیئتی اروپایی از سیستم‌های اندازه‌گیری و توزین
 • بیشترین ارتفاع عدل پارچه ۲۰۰ سانتی‌متر بوده و بیشترین عرض چیدمان تخت پارچه تا ۲۴۰ سانتی‌متر در حالت چیدمان تخت و ۴۰۰ سانتی‌متر در حالت استفاده از ابزار دولاکنی می‌باشد.
 • تغذیه‌ پارچه از غلتک‌های قوی و بزرگ (فریم A) یا به شکل عدل‌های شل یا طاقه‌های کوچک (به عنوان مثال توسط چله‌ی بافندگی)
 • قابلیت تنظیم خودکار ابزار پایین برنده‌ میز با توجه به ضخامت‌ متفاوت پارچه‌ها، بدون نیاز به هیچ گونه تنظیم دستی
 • سیستم تشخیص لایه‌ی پارچه که لایه‌ی مورد نیاز را به میزان تقریبی ۳ سانتی‌متر و یا طول از قبل تعیین شده‌ای از پارچه به جلو می‌راند تا لایه‌های پارچه‌ی حاوی درز (شناسایی خودکار درز) قابل رویت باشند.
 • ابزار دولاکنی با راهنمای خودکار کناره‌ پارچه برای دولاکنی کاملاً خودکار لبه روی لبه‌ی پارچه‌ها

برادران مگ

شکل۳- ماشین چیدمان تخت پارچه با ارتفاع عدل بالا نوع (DL3HS)

 

 • ماشین کناره‌نویسی پارچه نوع SKD

اهمیت کناره‌نویسی پارچه به طور ثابت در حال افزایش بوده؛ بنابراین، مطالبه‌های جدیدی در مورد طراحی تجهیزات مورد نیاز برای این منظور به وجود آمده است. چالش‌های موجود در کناره‌نویسی پارچه، توسط ماشین کناره‌نویسی مدل SKD‌ شرکت Maag Brothers برطرف شده است. این ماشین از سرعت بالاتری برخوردار بوده و ضمن طرز کار آسان، کناره‌نویسی تمیزتری را ارائه می‌دهد. این ماشین تنها نمونه‌ی موجود در بازار است که از قابلیت کناره‌نویسی طلا یا حروف رنگی توسط یک فرآیند حرارتی تخت بر روی پارچه‌ی بدون حرکت، برخوردار است. این ماشین قادر است کیفیت یکسانی را در کناره‌نویسی پارچه‌های ابریشمی ظریف و یا پارچه‌های پنبه‌ای ضخیم ارائه دهد. همچنین، پارچه‌های پشمی سبک و سنگین نیز با این ماشین با موفقیت کناره‌نویسی می‌شوند. با توجه به این که تمامی منسوجات ضخامت یکسانی ندارند، نیاز است تا فشار هد چاپگر را تنظیم کرد. این تغییرات مورد نیاز به راحتی توسط دو بادامک خارج از مرکز صورت می‌پذیرد. ماشین استاندارد به گونه‌ای ساخته می‌شود که بتواند از یک طاقه به طاقه‌ی دیگر و در صورت لزوم، با سایر سیستم‌های کاری نیز کار کند.

برادران مگ

شکل۴- ماشین کناره‌نویسی پارچه نوع SKD

– شرکت Maag Brothers از چه مزیت رقابتی در راستای تشویق و جذب مشتریان ایرانی برخوردار است؟

ما برنامه ریزی کردیم تا ماشین سری CT 5000 خود را با همکاری شرکت ماشین‌آلات نساجی راعی ایران واقع در شهرک صنعتی دهق اصفهان، در این کشور تولید کنیم. شرکت ماشین‌آلات نساجی راعی، چندین سال است در زمینه‌ تجارت ماشین‌الات نساجی فعالیت می‌کند و این امر موجب می‌شود تا بتوانیم ضمن ارائه‌ قیمت‌های رقابتی و عرضه‌ فناوری سوئیسی، مشتریان داخل ایران را تحت پشتیبانی فنی نیز قرار دهیم. ایران در موقعیت استراتژیکی خوبی در خاورمیانه قرار دارد و از موقعیت ایده‌آلی برای صادرات ماشین‌آلات به کشورهای اطراف آن برخوردار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.