ورود به اصلاحات ساختاری موجب پویایی اقتصاد کشور می شود

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز رهایی جامعه از سه معضل «تحریم» ، «تورم» و «ویروس کرونا» را مستلزم ورود دولت جدید به‌ اصلاحات ساختاری و بستر سازی در مسیرخود اتکایی ، رهایی تدریجی از وابستگی ها و پویایی اقتصاد جامعه عنوان کرد.

یدالله مالمیر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با توجه به انبوه مشکلات اقتصادی پیش روی دولت جدید ، کارشناسان بخش خصوصی وظیفه می دانند با ارائه نظرات کارشناسی با تمام توان دولتمردان را یاری دهند تا بستر برای رفع مشکلات به ویژه در بحث مانع زدایی در تولید و صادرات مهیا شود.

اساتید علم اقتصاد دولت را در اصلاحات ساختاری همراهی کنند

وی مشکلات ناشی از گرانی، گرانفروشی و احتکار در سال های اخیر را تجربه ای بسیار تلخ ، ناگوار و بی سابقه در چند دهه گذشته دانست و لزوم همراهی و همفکری اساتید و پژوهشگران علم اقتصاد و کارشناسان مجرب بخش تولید با دولت سیزدهم در ایجاد اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور تاکید کرد.

جوانگرایی در انتصاب مدیران مسیر خدمت بهتر به مردم را هموار می کند

مالمیر با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به شایسته سالاری و جوان گرایی در انتخاب مدیران اظهار امیدواری کرد: دولت جدید با رویکرد به این مهم در انتصاب ها ، مسیر ارائه خدمات بهتر به جامعه را هموار نماید.

وی یکی از مشکلات کشور طی چهار دهه گذشته را ناشی از کم توجهی ها در به کارگیری نیروهای جوان و شایسته در مدیریت ها عنوان کرد و گفت: ما در سراسر کشور جوانان تحصیلکرده توانا و نخبه فراوانی داریم‌ که عاشق خدمت به مردم و جامعه هستند.

دولت جدید از تجربه تلخ اعزام اتوبوسی مدیران جدید فاصله بگیرد

وی با اشاره‌ به تجربه تلخ اعزام اتوبوسی مدیران جدید به استان ها همزمان با آغاز به کار دولت ها که بعضا با پاره ای از کم کاری ها به دلیل عدم حضور دایم آنان در حوزه خدمت همراه بود گفت: استفاده‌از جوانان بومی متعهد و کاردان در عرصه‌های گوناگون مدیریتی تحول اساسی در خدمت به مردم را به ارمغان می آورد.

مالمیر توجه خاص به شایسته سالاری و جوان گرایی در انتصاب مدیران را بستر ساز مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: ضروری است در انتصاب مدیران از تجربیات موفق و ارزشمند استفاده از رزمندگان و فرماندهان جوان در هشت سال دفاع مقدس استفاده کنیم.

همراه شدن “خود تحریمی ها با “تحریم ها” بر مشکلات اقتصادی افزود

مالمیر اظهار داشت: عمده مشکلات اقتصادی تحمیل شده به جامعه که در چهار سال گذشته به اوج خود رسیده است را نباید صرفا ناشی از تحریم ها قلمداد کنیم چراکه خود تحریمی ها و برخی اشتباها در بستر اقتصاد نیز در بروز و تشدید این مشکلات دخیل بوده اند.

وی ادامه داد: این چالش های اقتصادی ابتدا از اتخاذ برخی دستور العمل ها و صدور بخشنامه های موردی و عجولانه سرچشمه‌ گرفت و بستر مناسبی را برای حضور رانتخواران به ویژه در واردات کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فراهم کرد و به معضلی حاد در بستر اقتصاد جامعه تبدیل شد.

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز در ادامه این گفتگو به پتانسیل بالا و توانایی متخصصان این صنایع در تحقق شعار خود اتکایی و رهایی تدریجی از وابستگی به واردات اشاره کرد.

حمایت دولت‌شعار خود اتکایی را در صنایع نساجی عینیت می بخشد

وی گفت: در صورت حمایت و پشتیبانی دولت و بانک ها ، صنایع نساجی و پوشاک قادر خواهند بود با بهره گیری از دانش بنیان ها و نخبگان و متخصصان کشور شعار ما می توانیم را عینیت بخشند، زیرا در پی تشدید تحریم ها در این راستا اقدامات شایان توجهی از جمله در ماشین سازی را شاهد بودیم.

نابسامانی در متغیرهای اقتصادی فعالان عرصه تولید را نگران کرده است

مالمیر بیان داشت: در سال های اخیر نابسامانی در متغیر های اقتصادی به مرزی رسید که نگاه فعالان عرصه تولید به آینده دور و نزدیک را با ابهام ، دلهره و نگرانی همراه کرده است.

وی گفت: این گونه اضطراب و نگرانی ها باعث شد بیشتر فعالان اقتصادی از برنامه ریزی های میان مدت و دراز مدت در بستر تولید عقب بمانند.

استان البرز دارای سه هزارو۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی بزرگ ، متوسط و کوچک است که بخشی از محصولات این استان به کشورهای مختلف جهان صادر می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.