کنفرانس کفش و چرم انجمن پوشاک و چرم آلمان VDMA در ایران برگزار شد

کنفرانس کفش و چرم انجمن پوشاک و چرم آلمان ( VDMA ) در ایران برگزار شد.

طی همکاری نزدیک مرکز تحقیقات نساجی، پوشاک و مد و لباس سازمان بسیج علمی کشور (حصان(س))، اتاق بازرگانی و صنایع ایران آلمان و مجله بین المللی نساجی موفق کنفرانس تخصصی کفش و چرم با حضور ۱۰ شرکت بزرگ آلمانی با رویکردی فنی تجاری در روز سه شنیه ، ۲۴ آذرماه ۱۳۹۴ برگزار شد. این نشست که در تالار کوه نور هتل اوین پارسیان و با حضور انجمن‌های تخصصی حوزه چرم، کفش، کیف و پوشاک به منظور آموزش، معرفی تکنولوژی‌های جدید و شناسایی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های جدید سرمایه‌گذاری در دوران پسا تحریم برگزار گردید.

حضور رئیس انجمن VDMA ،کلاس فریز و همچنین هیات عالی رتبه همراه ایشان زمینه همکاری‌های هر چه بیشتر بخش‌های دانشگاهی و تحقیقاتی کشور با آلمان‌ها را بیش از پیش فراهم نمود.

انجمن چرم ایران، انجمن چرم مصنوعی ایران، اتحادیه پوشاک تهران، اتحادیه کفاشان دست دوز، اتحادیه کفش، اتحادیه کفش بهارستان و بسیاری از تشکل‌ها و مجموعه‌های فعال فرهنگی و نشریات متخصص در برگزاری این رویداد نقش مهمی را ایفا نمودند و این نشست زمینه گفتمان توسعه صادرات محصول ایرانی و تولید دانش بنیان و صادرات محور را در حوزه پوشاک چرم، کیف و کفش در سطح ملی مطرح نمود. شرکت‌های آلمانی با رویکردی جدید به بازار ایران مجدداً پس از تحریم ورود نموده‌اند و به دنبال فروش ماشین آلات نبوده و در سطحی بالاتر اذعان داشته که به دنبال یافتن شرکای تجاری توانمند عرصه بین المللی هستند و با همه توان، علاقمند به فعال نمودن ظرفیت‌های صنعتی و پژوهشی و آموزشی حوزه پوشاک، چرم، کیف و کفش کشور هستند.

لازم به ذکر است که این رویداد در دو بخش سخنرانی‌ها و مذاکرات فنی- تجاری دو جانبه صورت گرفت و در راستای توسعه فنی، واردات تکنولوژی و تولید ارزان و با کیفیت و همچنین افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی، مطالب ارزشمندی ارائه شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.