آیین رونمایی از پوستر چهارمین دوره رویداد بین‌المللی مدآفرین برگزار شد.

آیین رونماین از پوستر چهارمین دوره رویداد بین المللی مد و لباس “مدآفرین” صبح امروز برگزار شد. این رویداد دو روزه با محوریت پوشاک اجتماع بانوان ۱۹ و ۲۰ بهمن سال جاری برگزار می‌گردد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، مدآفرین رویدادی ملی در حوزه نساجی، پوشاک و مد است که در تلاش است با حضور پررنگ بخش های مختلف علمی، پژوهشی، صنعتی، تولیدی و سیاستگذاری و همچنین نگاه ملی که در کالبد این جریان مهم علمی، فرهنگی و اقتصادی درجریان است، بخشی از خلاء موجود در حوزه تولید مبانی نظری مد ایرانی-اسلامی، طراحی لباس و پارچه ایرانی را پر کند و امکان تبادل نظر بین متخصصان، پژوهشگران و علاقمندان به این بخش مهم از اقتصاد و اشتغال کشور را فراهم سازد.
این رویداد در حوزه های مختلف طراحی زنده لباس، ارائه طرح پارچه برای صنوف مختلف صنعت نساجی، ارائه انواع البسه مورد نیاز جامعه، برگزاری کارگاه های تخصصی، ارائه آخرین دستاورد های پژوهشی و همچنین تشکیل یک عرصه گفت و گوی ملی لباس و پوشاک ایرانی-اسلامی به ایفای نقش پرداخته و در این مسیر نیز گام های موثری برداشته است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب امروز شنبه در نشست خبری چهارمین رویداد ملی مدآفرین گفت: این رویداد روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ در واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.


امین مفتاحی با بیان اینکه، چهارمین رویداد مدآفرین به همت بسیج اصناف بازاریان و فعالان اقتصادی کشور و با هدف معرفی استعدادهای برتر طراحی لباس کشور و تعمیق ارتباط صنعت و دانشگاه و توسعه اصناف برگزار می شود، هدف از برگزاری این رویداد را تربیت طراحان زبردست به منظور تعریف طرح های مناسب با رویکرد آموزش طراحان و معرفی استعدادهای برتر این بخش به صنایع و اصناف کشور اعلام کرد.
وی افزود: رویداد مدآفرین از سال ۱۳۹۶ و توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور پایه ریزی و کار در دو بخش پارچه و لباس آغاز شد؛ چرا که ایران اسلامی داعیه ام القری جهان اسلام را دارد و در زمینه های مختلف از جمله حوزه علم و فرهنگ برای سایر کشورها یک الگو محسوب می شود.
مفتاحی که دارای دکتری مهندسی نساجی است، گفت: هم اکنون یک تیم بسیار خوب متشکل از بخش های مختلف دانشگاه، صنعت، اصناف و سازمان بسیج اصناف کشور رویداد مدآفرین را برگزار می کنند و چهارمین دوره این رویداد نیز در حالی در بهمن ماه امسال برگزار می شود که در طول سال های گذشته سه دوره ملی و امسال نیز چهارمین دوره ملی و نخستین دوره بین المللی رویداد مدآفرین را برگزار خواهیم کرد.
دبیر علمی این رویداد گفت: در بخش بین الملل افرادی که در ادوار قبلی رویداد مدآفرین در بخش برترین ها بوده اند و همچنین سایر طراحان از کشورهایی که در حوزه تفکر ایرانی اسلامی و حوزه منطقه مقاومت هستند می توانند حضور پیدا کنند و هیچ محدودیتی برای حضور در این مسابقه وجود ندارد.


مفتاحی با اشاره به ثبت نام و حضور هشت تیم خارجی از جمله طراحانی زبردست از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و افغانستان در نخستین رویداد بین المللی مدآفرین افزود: برخی از طراحان ساکن ایران و برخی نیز خارج از ایران هستند و البته یک سری از دانشجویان ایرانی مقیم سایر کشورها نیز برای شرکت در این رویداد اعلام آمادگی کرده اند.
وی همچنین با بیان اینکه، رقابت در رویداد مدآفرین بصورت تیمی است، افزود: این مسابقه شامل طراحی، الگو و دوخت است و یک بخش مسابقه آف لاین و بصورت زمان دار است؛ به طوری که طراحان در چهار روز وقت دارند با پارچه های دریافتی کار طراحی الگو سازی و دوخت را انجام دهند.
دبیر علمی چهارمین رویداد مدآفرین افزود: یک بخش دیگر به صورت آنلاین و مهارتی است؛ به طوری که همزمان با نصب دوربین در محل کارگاه یا مزون ها و دانشگاه ها، عملکرد طراحان زیر نظر ناظران به صورت زنده رصد شده و در ادامه این طرح ها برای داوری به تهران ارسال می شود.
مفتاحی تاکید کرد: داوری بخش بین الملل رویداد مدآفرین نیز به دلیل اینکه کمتر از ۲۰ تیم حضور دارند، نوزدهم بهمن برگزار می شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در ادامه اظهار داشت: وظیفه ما برند کردن و چهره سازی طراحان کشور است و اگر طرحی برگزیده شود در معرض معرفی به صاحبان صنایع قرار خواهد گرفت.


دبیر علمی چهارمین رویداد مدآفرین درادامه در پاسخ به این سوال که آیا مهلت ثبت نام طراحان برای شرکت در این رویداد به پایان رسیده است، گفت: کسانی که مایل به حضور در این رویداد هستند تا پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲ می توانند به آدرس مسابقه ملی طراحی لباس مدآفرین به نشانی اینترنتی https://modeafarin.com/ مراجعه و برای حضور در این رویداد ثبت نام کنند.


در ادامه این نشست که با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی علم‌خواه مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد تهران جنوب، حجت الاسلام حیدری دستجردی مدیر گروه معارف این واحد دانشگاهی، محسن عدالتخواه مدیر فرهنگی بسیج اصناف کشور و همچنین تعدادی از فعالان صنعت پوشاک کشور برگزار شد، از پوستر چهارمین رویداد ملی مدآفرین و نخستین دوره بین المللی این رویداد رونمایی شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.