ماشین آلات vortex III 870 شرکت Murata

ماشین آلات vortex III  ۸۷۰   شرکت Murata

 

شرکت  Murata، به عنوان مجموعه‌ای پیشگام و پیشرو  در صنایع ریسندگی ورتکس، موفق به تولید ماشین آلات ورتکس۸۷۰   III شد. این نوع ماشین آلات که از کارایی و کیفیت ویژه و فرآیندی آسان نسبت به دیگر ماشین آلات برخوردار است، توانسته با سرعت m/min500، بالاترین بازده تو.لید را به خود اختصاص دهد. درحال حاضر،  با توجه به این‌که نیاز  بازار  روز به روز در حال تغییر و تحول است، شرکت Murata  با بهبود روزافزون کیفیت و ایجاد تنوع  در  ویژگی‌های ماشین آلات ریسندگی ورتکس خود همچون افزایش کاربری دستگاه برای انواع نخ‌ها با نمره‌های گونانگون و همچنین، افزودن کارایی‌ها و عملکردهای خاص، توانسته به سهولت پاسخگوی نیاز مشتریان و مصرف‌کنندگان خود  باشد.

از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع ماشین آلات می‌توان به نحوه عملکرد، نگهداری و تنظیمات آسان آن اشاره نمود که وجود چنین مزایایی،  با تعبیه سیستم‌هایی همچون  سیستم تثبیت کششی (STS)، سنسور ریسندگی و  سیستم تمیزکننده Muratec (MSC)  در ماشین آلات ریسندگی ورتکس۸۷۰   III دور از ذهن نخواهد بود. همچنین، از آنجایی که سرعت ریسندگی در این سیستم در حدود  m/min500 است، باعث شده تا سیستم ورتکس۸۷۰   III   به عنوان سریعترین سیستم ریسندگی در دنیا شناخته شود؛ لازم به ذکر است که سرعت تولید در این سیستم نسبت به ریسندگی رینگ، ۲۰ برابر و نسبت به ریسندگی اپن اند، ۳ برابر است.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-1

شکل ۱- نحوه عملکرد در ماشین آلات ریسندگی ورتکس ۸۷۰III

سیستم STS

سیستم تثبیت کششی (STS) یک سیستم منحصر به فرد و در واقع، نقطه عطفی  در بهبود کیفیت نخ حاصل از این نوع ریسندگی نوین است که برای اولین بار در سیستم ریسندگی ورتکس۸۷۰   III استفاده شده است. این تثبیت که، در اثر جایگزینی غلتک اصطکاکی، به جای غلتک زایده دار(Nip) اتفاق می‌افتد، توانسته میزان کارایی بخش کنترل‌کننده را به بالاترین حد ممکن برساند و  این امر، ناشی از  کنترل دقیق‌تر سیستم کششی نخ حاصل از ریسندگی و بخش تمیزکننده تکمیلی درون سیستم است. قسمت‌های تشکیل دهنده این سیستم عبارتند از:

  1. محفظه ریسندگی (Spinning Chamber)
  2. غلتک اصطکاکی (Friction Roller)

در این قسمت، نیروی اصطکاکی بین نخ و غلتک با مقدار از پیش تعیین شده‌ای از  نخ، توسط بوبین تولید می‌گردد که منجر به کشش نخ از محفظه ریسندگی توسط غلتک دوار می‌گردد.

  1. سیستم تمیزکننده Muratec (MSC)

سیستم STS، یک کشش ثابتی را به وجود می‌آورد که باعث می‌شود سیستم تمیزکننده بسیار دقیق به وظایف خود عمل نماید.

  1. سنسور ریسندگی (Spinning Sensor)

این سنسور که بین محفظه ریسندگی و غلتک اصطکاکی قرار دارد، به طور مستقیم شرایط نخ را کنترل و نظارت می‌کند و هر شرایط غیر متعادل و نامطلوبی که ممکن است باعث ایجاد اختلال در حین ریسندگی شود را رصد می‌نماید.

 

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-2

شکل۲- سیستم تثبیت‌کننده (STS) در ماشین آلات ریسندگی ورتکس ۸۷۰III

 

بخش اندیکاتور ( Unit Indicator )

این بخش، شرایط فرآیند و عملکرد هریک از دوک‌های ریسندگی را به اپراتور نشان می‌دهد. در صورت توقف یکی از بخش‌ها، اندیکاتور مشکل را در صفحه نمایشگر نشان می‌دهد و محل موردنظر را با لامپ‌های قرمز، به صورت هشداری روشن می‌کند. اندیکاتور مشکللاتی همچون پرشدن بوبین یا بسته، کمبود واکس و روغن و توقف نخ را به سهولت نشان می‌دهد. همچنین، هریک از دستگاه‌های عملیاتی می‌توانند توسط بخش نگهداری نیز کنترل گردد.

 

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-3

طراحی به منظور  عملیات آسان ( Easy Operational Layout )

جهت عملکرد مطمئن و بی‌خطر برای اپراتور، یک میله در قسمت جلوی دستگاه و در امتداد طول ماشین تعبیه شده است. علاوه بر آن، یک بخش نگهداری در قسمت جلوی دستگاه برای عملکرد بهتر و بدون آسیب زدن به بسته‌ها نیز تنظیم گردیده است.

 

طراحی جز به جز ( Modular Design )

به منظور نگهداری آسان ماشین، بخش‌های مهم و اساسی به صورت مجزا طراحی شده اند. لازم به ذکر است که این بخش‌ها هم می‌تواند به سهولت اضافه و کم شود.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-4

 گره زن نخ ( Splicer Carriage )

حداکثر ۶ گره زن ، برای ۹۶ بخش می‌تواند تعبیه گردد و جهت دستیابی به یک اتصال‌دهنده نیز، باید عملیات در مسیر نخ و به ترتیب توسط ذخیره‌سازی قسمت ابتدایی اتصال‌دهنده تکمیل شود.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-5

غلتک اتوماتیک دافر ( AD )

انتقال بسته‌های پرشده در قسمت جلوی دستگاه صورت می‌گیرد و پس از اینکه بسته پر شده داف شد، یک بوبین خالی جایگزین می‌شود و طی یک انتقال سریع، بوبین‌پیچی شروع می‌شود. بسته‌های داف شده به طور اتوماتیک، بر روی بسته‌های حمل کننده قرار می‌گیرد.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-6
غلتک اتوماتیک دافر

حامل بوبین ( Package Conveyor )

با انتقال بسته‌های پر شده به نقاط برداشت در انتهای دستگاه،  بار کاری اپراتورها کم می‌شود و زمانیکه این بسته‌ها به انتهای ماشین نزدیک می‌شود، طبق یک سرعت تنظیم شده‌ای حرکتشان به طور خودکار آهسته می‌شود و هنگامی که به نقاط برداشت برسند، حرکتشان متوقف می‌شود.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-7

بالابر بوبین ( Package Lifter )

تعبیه این بخش در دستگاه، انتخابی است و به اپراتور در جمع‌آوری بسته‌ها کمک می‌نماید و موجب افزایش راندمان کاری می‌گردد.

Polymaster

قرار دادن این قسمت هم کاملاً انتخابی است. یک ماده تکمیل کننده، توسط تانک تعبیه شده در پشت دستگاه، به جت هوای ورتکس افزوده می‌شود و جت هوا که حاوی این ماده تکمیل کننده خاص است، کمک بسیاری به حل مشکلات پلی‌استر %۱۰۰ و مواد غنی پلی‌استری می‌نماید.

Murata Machinery Company vortex III 870-nasaji-movafagh-8

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.