از طبیعت تا صنعت مد ، فناوری Earthcolors

از طبیعت تا صنعت مد

فناوری Earthcolors

earthcolors-nasaji-movafagh-2
earthcolors

مجموعه Archroma معتقد است که می‌تواند دنیا را تغییر دهد. همین تفکر، موجب راه‌اندازی گروه تحقیق و توسعه‌ی این مجموعه در بارسلون اسپانیا شد تا راهی را برای کمک به شرکت‌های پوشاک و برندها بیابد و بستر لازم را جهت دستیابی به اهدافشان که همان، مدهای سازگار با محیط زیست است، فراهم نماید.

نتیجه‌ی این تلاش، دستیابی به فناوری Earthcolors به عنوان طیفی از کالاهای تهیه شده از ضایعات کشاورزی شد که به عنوان آخرین فناوری مخابراتی توانست، امکان ردیابی صحیح توسط زنجیره‌‌ی مشتریان را فراهم سازد.

فناوری Earthcolors، این امکان را فراهم آورده تا طیف‌های رنگزای قدیمی و جدید بدست آمده از منابعی همچون پوسته‌ی بادام، درخت نخل، برگ‌های رز ماری و سایر محصولات طبیعی، به منظور استفاده در پارچه‌های پنبه‌ای و سلولزی، باهم ترکیب شوند. درواقع،این فناوری امکان استفاده از ضایعات کشاورزی که جهت دفع، به مکان‌های دیگری فرستاده می‌شدند را، فراهم نموده و از آنها جهت تهیه‌ی رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و سبز پررنگ مورد کاربرد در منسوجات جین و لباس‌های غیر رسمی استفاده کرده است.

فرآیند تولید این رنگزاهای جدید، به مدت چهار سال به طول انجامید اما، در نهایت توانست به عنوان نقطه عطفی در زمینه‌ی تولید رنگزا و فناوری ترکیب رنگ شناخته شود.

شرکت Archroma‌ به منظور تهیه‌ی رنگزاهای Earthcolors، توده‌های زیستی را از ضایعات کشاورزی و بخش‌های گیاهی تهیه نموده و طی یک فرآیند، به یک ثبت اختراع تبدیل کرده است. حتی یک متر مربع از زمین‌های زراعی نیز برای کشت مواد اولیه‌ی رنگ‌زاها اختصاص داده نشده و بنابراین، رقابتی میان زمین‌های قابل زرع وجود نداشته است. مواد اولیه‌ی این رنگزاها نیز از شعاع ۵۰۰ کیلومتری شهر بارسلون اسپانیا تهیه شده است. با توجه به نوع مواد تشکیل‌دهنده این رنگزاها، می‌توان آنها را از جمله رنگزاهای دوستدار محیط زیست عنوان نمود که طی یک فرآیند سازگار با نیاز مصرف‌کننده تهیه می‌شود و موجب صرفه‌جویی در منابع زیستی می‌گردد.

Archroma، زنجیره‌ی کامل تامین رنگزاهای Earthcolors را برای صاحبان برندها به طور کامل شفاف‌سازی کرده‌ است که همین امر، موجب جلب متوجه بسیاری از خریداران پوشاک گشته است.

تمامی اطلاعات مربوط به ترکیبات رنگ‌های دردسترس بر روی برچسب‌های آویزان از پوشاک نمایش داده شده و به مشتریان این امکان را می‌دهد که تجربه‌ی خرید کاملاً متفاوتی را داشته باشند.

در هر یک از این برچسب‌ها، یک مدار الکتریکی حاوی اطلاعاتی مانند کارخانه‌ی رنگرزی پارچه، نحوه شستشوی لباس و همچنین، منبع زیستی مواد اولیه‌ی لباس، تعبیه شده است. فردِ خریدار می‌تواند در همان مکان فروشگاه و با استفاده از سیستم ارتباطی میدان نزدیک (NFC) به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. این سیستم ارتباطی نوعی فناوری پیجیده و سازگار با کاربر می‌باشد که درون گوشی‌های تلفن هوشمند تعبیه می‌شود.

earthcolors-nasaji-movafagh-1

شرکت Archroma با عرضه‌ی رنگ‌های سری Earthcolors به صاحبان برندها و کارخانجات نساجی این امکان را فراهم ساخته تا نحوه‌ی ساخت رنگ مورد استفاده در پوشاک و چگونگی تامین مواد اولیه را به اطلاع مصرف‌کنندگان خود برسانند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.