فناوری ONE WAY

فناوری ONE WAY

راهی به سوی منسوجات پایدار و به هم پیوستن اقتصاد و محیط زیست

فناوری one way

فناوری ONE WAY‌ شرکت Archroma، روشی پیشگامانه برای اندازه‌گیری میزان پایداری در تولید منسوجات است. این فناوری پس از دو سال تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد. هدف از توسعه‌ این سیستم، یکپارچه کردن اهداف دوگانه‌ اقتصادی و اکولوژی با یکدیگر است.

فناوری ONE WAY ، به صاحبان برندها و کارخانجات کمک می‌کند تا بتوانند راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را توسعه دهند که از دو لحاظ اقتصادی و اکولوژی پایدار باشند. هدف نهایی ما توسعه‌ی روشی سریع، قابل اندازه‌گیری و قابل اعتماد برای انتخاب مواد شیمیایی و فرآیندها و صرفه‌جویی در منابع است. همچنین، این شرکت در سال ۲۰۱۴، نمونه محصول شیمیایی و سازگار  ZDHC MRSL (تخلیه صفر مواد شیمیایی خطرناک) خود را به قسمت محاسبه‌گر پایداری سیستم ONE WAY اضافه کرده است.

سیستم اندازه‌گیری پایداری ONE WAY در سال ۲۰۱۳ از سوی صنعت، موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین نوآوری تجاری ICIS شد. اخیراً، انتخاب این سیستم توسط استاندارد bluesign® برای ابزار جدید blueXert از سوی شرکت Archroma و سایر پیشگامان عرصه‌ رنگزاها و مواد شیمیایی نساجی اعلام شده و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شود.

به منظور کمک به مشتریان و برای برآورده‌سازی سریع و قابل اعتماد خواسته‌های مشتریان از نظر پایداری، روش ONE WAY روشی بسیار نظام‌مند برای انتخاب مواد شیمیایی و فرآیندهای تولید محسوب می‌گردد.

در واقع، این سیستم نرم‌افزاری پیشرفته است که به کاربر امکان ارزیابی تقریباً فوری هزینه، عملکرد و نمود محیط‌زیستی محصولات و فرآیندها را می‌دهد تا صاحبان برند بتوانند جهت اندازه‌گیری دقیق و تحلیل این اطلاعات، میزان صرفه‌جویی در منابع و یا میزان تشعشات دی‌اکسید کربن حاصل از فرآیندهای متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنند و در کوتاهترین زمان ممکن، بر اساس شاخص‌های قابل اندازه‌گیری بتوانند تصمیمات صحیح را اتخاذ نمایند.

 

one-way-nasaji-movafagh-3 one-way-nasaji-movafagh-4

 

مقادیری که می‌توان توسط سیستم ONE WAY اندازه‌گیری کرد عبارتند از :

  • نمودار هزینه و عملکرد یک فرآیند تولید مشخص بر اساس عوامل مربوطه مانند مواد شیمیایی و رنگزاها، آب، انرژی یا زمان.
  • تشعشعات زیست محیطی و تخلیه‌ پساب بر اساس اندازه‌گیری واقعی مصرف اکسیژن مورد نیاز شیمیایی (COD)، اکسیژن مورد نیاز بیو شیمیایی (BOD)، تشعشعات دی اکسید کربن، مصرف انرژی و مصرف آب.

پس از تکمیل تمامی مراحل نرم‌افزار ONE WAY ، مشتری یک کارت امتیاز به همراه تمامی محاسبات انجام شده بر اساس مجموعه‌ای از شاخص‌های مهم را تحویل می‌گیرد و به عنوان مثال می‌تواند با ارزیابی سیستم Blue Magic شرکت Archroma و  بر اساس فرآیند سفیدگری رمق‌کشی معیار، به سیستم Blue Magic بر اساس Imerol ® Blue به عنوان تجهیزات سفیدگری همه‌کاره (با قابلیت چند کاربرد در یک دستگاه) دست یابد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.