استیون بین

استیون بین

– جناب آقای استیون بین ، ضمن تشکر از وقتی که در اختیار اینجانب قرار داده‌اید، خواهش می‌کنم که صحبت‌هایتان را با ارائه شرحی از تاریخچه شرکتتان آغاز نمایید.

بنیان گذار و موسس شرکت، آقای Zhiyong Yin بود که بعد از ۱۰ سال تجربه اندوزی در شرکت تاکاتوری ژاپن، در سال ۲۰۰۰ تصمیم به تأسیس شعبه‌ای از آن شرکت در شهر شانگهای گرفت و پس از ۴ سال فعالیت در بازار کشور چین، شرکت YIN را با خریدن سهام تاکاتوریژاپن تأسیس نمود.
شرکتی که از تکنولوژی ژاپنی شرکت تاکاتوری برخوردار بود و وامدار تجربه های ارزشمند آقای Yin بود. در سال ۲۰۰۹ این شرکت اقدام به تأسیس اولین دفتر خود در کشور ایالات متحده آمریکا نمود، در سال ۲۰۱۰ در کشور ژاپن با تأسیس کارخانه‌هایی به روند رو به رشد خود ادامه داد و در سال ۲۰۱۳ با تأسیس کارخانه‌ای در کشور آلمان، در بازارهای اروپا سهم قابل توجهی را از آن خود نمود.

– سهم بازار شرکت YIN در قیاس با رقبا و در کشور چین به چه اندازه ای است؟
شرکت YIN با داشتن سهم بزرگی از بازار، به تنهایی به اندازه مجموع سهم بازار تمام تولید کنندگان تجهیزات اتوماتیک برش (%۵۰ سهم بازار جهانی)، برتری محسوسی نسبت به بزرگترین و معروفترین برندها و شرکت‌های معروف دنیا پیدا کرده است.
کارخانه این شرکت در شهر شانگهای می‌باشد، که %۶۰ تولیدات آن، عملاً %۸۰ نیاز چین را تامین و ۴۰% تولیدات این کارخانه به ۳۰ کشور در سرار دنیا صادر می‌شود که بیشتر شامل مناطق وکشورهایی هستند که بازار پوشاک جهانی را در اختیار دارند .

– هدفتان از بازدید ایران چه بود ه و بازدیدتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
کشور ایران و به طور عمومی خاور میانه، بازار بسیار بزرگی برای نه تنها این شرکت بلکه برای تمام شرکت‌های فعال در صنعت تولیدات ماشین‌آلات نساجی می‌باشد. ما از طریق اخبار و رسانه‌های مختلف متوجه شدیم که بازارهای ایران به زودی به روی رقبای بین المللی باز ‌میشود و مسیر راحت‌تری را جهت ورود به بازارهای جهانی پیش رو خواهند داشت، طی بازدیدی که با دعوت جناب آقای صاحب جمعی از کارخانه‌های فعال در کشور ایران داشتم، متوجه شدم که کارخانه‌های ایرانی در حال حاضر در وضعیت نا به سامانی به سر می‌برند، ولی، واقعیت این است که این وضعیت موقتی می‌باشد و در آینده‌ای نه چندان دور وضعیت در بازارهای ایران متحول خواهد شد، چرا که نساجی، یکی از صنایع مرتبط با سنت های ایران و خاور میانه است. همچنین، در ادامه جلساتی که با مدیران محترم صنعت نساجی در ایران داشتم، متوجه شدم که شرکت‌ها وتولیدی‌های محدودی در ایران هستند که در حال حاضر از تجهیزات اتوماتیک در تولیدات خود استفاده می‌کنند و این یک زنگ خطر برای مدیران محترم این صنعت است. با تسهیل ورود رقبای جهانی به بازار ایران، تولید کنندگان ایرانی به دلیل عدم برخورداری از مزیت نسبی رقابتی، مکانیزه نبودن تولیدات و پایین نبودن هزینه تولید و نداشتن قابلیت و سرعت تطبیق با مشتری امکان دسترسی به بازار جهانی ومنطقه‌ای را نخواهند داشت. در حالی که، با داشتن دانش استفاده صحیح و اتوماتیک نمودن تجهیزات، ایران می‌تواند یکی از بزرگترین قطب‌های صنعت نساجی به ویژه در بازار کتان تبدیل شود. تسریع در فرایند برش زنی و ماشینیزه کردن تجهیزات تولیدی منجر به افزایش سرعت و بهبود کیفیتی خواهد شد که مزیت پایدار برای فعالان این صنعت ایجاد خواهد کرد. این چشم انداز مطلوب ما برای ایرانیان است، مزیت پایدار رقابتی و تسریع و تسهیل در تولیدات.

– چه مزیت‌هایی ماشین آلات شرکت YIN در قیاس با رقبا دارند؟
بلوغ صنعت تولید ماشین آلات برش اتوماتیک در جهان باعث شده که سرعت ماشین آلات ما و سایر رقبا در سطح یکسانی باشند.
و به عنوان نقطه قدرت، شرکت YIN مفتخر به عرضه ماشین آلات خود به نصف قیمت رقبای جهانی خود شده و با عرضه دستگاه برش با امکان برشی با ضخامت تا ۱۱ سانتیمتر توانسته یکه تاز عرضه ماشین الاتی با حجم تولیدی بالاتر نسبت به سایر تولید کنندگان باشد. لازم به ذکر است که نزدیک‌ترین امکان میزان عمق برش توسط سایر رقبا حدود ۸ سانتیمتر می‌باشد.
بر خلاف سایر شرکت‌های فعال در این صنعت، اولویت ما حل مشکلات مشتریان می‌باشد، ما اول دنبال پول گرفتن از مشتریان خود نیستیم، اولویت ما رسیدگی به مشکل پیش آمده و حل آن در کمترین زمان ممکن است. ما حتی برای مشتریان خود قطعات یدکی در نظر گرفته‌ایم و بازار مجزایی از قطعات یدکی فعال کرده‌ایم. این در حالی است که قطعات یدکی سایر رقبای ما با قیمت‌های بسیار بالا، زمان بیشتری را نسبت به ما از مشتری می‌گیرد.
تمامی قطعات اصلی ماشین آلات شرکت YIN (مانند سنسور‌ها، تیغ‌ها، سیستم‌های کنترل کامپیوتری PLC اینورتر، قطعات اصلی و …) با کنترل کیفیت و استانداردهای حاکم، و در کشور ژاپن تولید می‌شوند. این شرکت، دانش فنی کنترل‌های شرکت میتسوبیشی ژاپن را وارد تولیدات خود نموده که در دنیا و کشور ژاپن به کیفیت بالا در تجهیزات و تولیداتش شهرت دارد.
از افتخارات این شرکت این است که ماشین آلات و تجهیزات تولید شده توسط ما با تمامی نرم افزارهای مشهور طراحی به منظور برش اتوماتیک، سازگاری دارد.
از دیگر افتخارات این شرکت می‌توان به ماشین آلات و تجهیزات تولید شده توسط با تمامی نرم افزارهای مشهور طراحی به منظور برش اتوماتیک اشاره نمود. این نوع ماشین‌آلات، این امکان را به خریداران دستگاه ما می‌دهد تا علاوه بر استفاده جهت واحد تولیدی خود بتواند به صورت کار مزدی خدمات برش را برای سایر همکاران که امکان تهیه دستگاه را ندارند، انجام دهد.
ما مفتخر به ارائه راهکار جامعی در ماشینیزه نمودن تمامی فرآیندها از ابتدا تا انتها (تا قبل از دوخت) همچون اسکنر سه بعدی، پلاتر، طاقه پهن کن، برش اتوماتیک، سیستم انتقال البسه مکانیزه جهت واحدهای بزرگ می‌باشیم .
در عین حال با توجه به باوری که در بازارهای جهانی مبتنی بر کیفیت برتر تولیدات کشور آلمان وجود دارد، کارخانه این شرکت در آن کشور اقدام به ارائه محصولاتی با استانداردهای حاکم در آلمان برای مشتریان مرتبه بالا با قیمت‌های بیشتری نموده که در صورت درخواست مشتریان ایرانی نیز مطابق استاندارد آلمان ما دستگاه‌ها را تحویل خواهیم داد.
این شرکت علاوه بر چین، در کشور‌های ژاپن و آلمان کارخانه‌هایی به منظور سر هم کردن و مونتاژ قطعات و ماشین‌آلات خود دارد. دفتر تحقیق و توسعه این شرکت در کشور ژاپن مستقر است.
ما در دفتر تحقیق و توسعه خود در ژاپن متخصصینی در زمینه روش‌های برش زنی داریم که بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت در این حیطه را در اختیار خود دارند. مدیر خط تولید ما، مدیر سابق شرکت سونی می‌باشد و تمامی اصول مدیریت و کیفیت ژاپنی در بخش بخش شرکت و نمایندگی های ما جریان دارد.

– تعداد نیروی کاری شرکت شما چند نفر است و چه پراکندگی دارد؟
شرکت YIN حدود ۱۲۰۰ نفر نیروی کار دارد که بیش از ۵۰ نفر آنها متخصصان تحقیق و توسعه می‌باشند. با توجه به سیاست فروش مستقیم این شرکت از طریق نمایندگی ‌های خود، در سراسر دنیا تنها ۶۰ نفر نیروی فعال در عرصه بازاریابی و فروش داریم.

– آیا شرکت شما به مالکیت معنوی اعتقاد دارد و چند پتنت تا به حال ثبت کرده اید؟
این شرکت در کشور چین بیش از ۱۴۰ اختراع ثبت شده در عرصه دارایی‌های فکری خود دارد.

– برجسته ترین مشتریان شرکت شما چه کسانی هستند؟
شرکت‌های بزرگ و برجسته‌ای در جهان از مشتریان ما هستند، علاوه بر تولید کنندگان مشهور البسه مثل TOMPAN لباس مردانه، TITI تی شرت مردانه و زنانه، VERSACE انواع پوشاک در امریکا، PIKO انواع تی شرت وبافتنی، Columbia انواع پوشاک امریکا و Lee, البسه جین، بزرگترین شرکت‌های خودروساز در جهان از جمله تولیدکننده صندلی های ماشین BMW، AUDI ، JEEP شرکت‌های تولید کننده پشم شیشه، صنایع فعال در عرصه انرژی، شرکت های هوایی Airbus، را می‌توان نام برد.

– نماینده‌ها و دفترهای فروش شما در ایران چه سازمان‌هایی هستند؟
تنها نماینده فروش ما در کشور ایران شرکت پروجکت سرویس ایران به مدیریت جناب آقای صاحب جمعی می‌باشد و ما بیش از ۲ سال است که مفتخر به همکاری با ایشان می‌باشیم.

– با تشکر از توضیحاتی که در اختیار ما قرار دادید، در انتها اگر صحبتی دارید، لطفاً بیان بفرمایید.
بیش از ۳۰۰۰ ماشین و تجهیزات برش زنی تولید شده در کارخانجات ما در کشور چین در حال فعالیت می‌باشند، من از این فرصت استفاده می‌کنم که از ایرانی‌ها دعوت به عمل بیاورم تا به منظور بازدید از عملکرد آنها و کارخانجات ما به دیدنمان در چین بیایند و با به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها و دانشی که در این عرصه داریم، به رشد هر چه بیشتر یکدیگر کمک نماییم.
من از آقای صاحب جمعی به خاطر میزبانی خوبشان کمال تشکر را دارم و مشتاقانه به دنبال افزایش روابط متقابل با فعالان تجاری ایرانی هستم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.